آموزش مانور توئیستر

helico to helico – twister مانور توئیستر

اجرای مانور توئیستر

مانور Helico to Helico یا مانور توئیستر یکی از زیباترین حرکات نمایشی پاراگلایدر است. مانور هلیکو به هلیکو یا توئیستر در واقع معکوس کردن مسیر چرخش مانور هلیکوپتر بدون توقف است. از آنجایی که اجرای مانور هلیکوپتر به تنهایی دشوار است، ایجاد تغییر جهت سریع در چرخش آن نیز دشوار بوده و نیاز به تمرین بسیار دارد.

helico to helico – twiste مانور توئیستر

نحوه ورود به مانور توئیستر

برای اجزای مانور Helico to Helico یا مانور توئیستر قبل از هر چیز هارنس خود را در موقعیت نشسته قرار دهید و بندهای سینه را تا حد امکان آزاد کنید تا بتوانید همراه با بال بچرخید و دچار توئیست نشوید.

ابتدا از سمت راست وارد مانور هلیکوپتر شوید. زمانی که چرخش ثابت شد با آرام پایین کشیدن برک چپ تا زمان ایست یا نقطه استال، بال را متوقف کنید. زمانی که بال شروع به پایین آمدن کرد آن را ثابت کنید. بلافاصله برک راست را رها کنید، همزمان رایز راست را بگیرید و برک چپ را بگیرید تا هلیکو به سمت چپ را آغاز کنید. هرچقدر بال شما بیشتر باز بماند و حالت خود را حفظ کند، مانور توئیستر شما زیباتر می‌شود اما معمولا با توقف چرخش، نوک خارجی بال کمی کلاپس می‌کند.

البته روش دیگری هم وجود دارد که برای انجامش باید در ورود صحیح به مانور هلیکوپتر و مانور فول استال مهارت لازم را بدست بیاورید. در این روش باید بعد از اینکه بال متوقف شد، به آرامی برک‌هارا رها کنید تا فول استال ثابت بماند. برک‌ها را کمی بالا بدهید تا بال به‌ طور کامل بالای سرتان باز شود. سپس با رها کردن یکی از برک‌ها وارد مانور هلیکو شوید.

نحوه خروج از توئیستر

مشابه خروج از مانور Helicopter عادی است کافیست تا هر دو برک را بکشید، فول استال کنید تابال کاملا بایستد.این خروج ایمن‌ترین روش برای بیرون آمدن از مانور هلیکوپتر است.

روش دیگر این است که برای خارج شدن از مانور هلیکوپتر زمانی که چرخش ثابت شد، بدن خود را در مرکز قرار دهید و برک را رها کنید. در این حالت بال شیرجه نامتقارنی دارد که باید آن را کنترل کنید.

راه دیگر این است که با کشیدن برک خارجی اما نه تا ایست کامل و رها کردن منفی تا زمان توقف بال، از مانور خارج شوید. سپس اجازه دهید که بال جلو برود و درنهایت شیرجه را کنترل کنید.

نکات مهم

در مانور Helico to Helico یا مانور توئیستر به دلیل اینکه بال سرعت افقی در Helicopter ندارد، نقطه ایست برای برک‌ها در موقعیت بالاتری واقع شده است، پس باید برک بسیار آرام و کوتاهی انجام دهید تا با واکنش بیش از حدی مواجه نشوید.

توجه داشته باشید که در این مانور احتمال توئیست رایزرها بالاست. از آنجایی که بال در مانور هلیکو سرعت افقی ندارد، نقطه ایست یا استال در آن بالاتر است، بنابراین از برک‌ها به مقدار کم و آرام استفاده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *