اسپین لند یا هلیکو لند با پاراگلایدر

اسپین لند یا هلیکو لند Helico landing / Spin landing

اجرای اسپین لند

اسپین لند یا هلیکو لند درواقع یک اسپین و چرخش منفی است که در فاصله کم از زمین اجرا می‌شود. توضیح تکنیک هلیکو لند بر روی کاغذ واقعا ساده‌اس اما اجرای آن نیاز به تمرین و مهارت بالا در کنترل بال دارد.

اسپین لند یا هلیکو لند Helico landing Spin landing

برای شروع پیشنهاد می‌کنیم تا این روش را امتحان کنید

اگر لاین برک شما بلند است آن را یک دور رپس کنید و به خاطر داشته باشید هنگام فرود از هارنس بیرون بیاید. در باد مخالف و روبرو، تا جایی که ممکن است سرعت حرکت بال را کاهش دهید. زمانی که به فاصله یک تا  دو متری زمین رسیدید، برک چپ را رها کنید، سریعا رایز چپ را بگیرید و همزمان برک راست را بکشید. بال شروع به چرخش می‌کند و طی چند ثانیه با چرخشی ۱۸۰ درجه‌ای به زمین می‌رسید. اگر تمامی مراحل را با زمان‌بندی صحیح و کنترل بالا انجام دهید، فرودی آرام و زیبا خواهید داشت.

در صورتی که حرفه‌ای هستید

یکی از روش‌های داشتن اسپین لند زیبا ذخیره کردن انرژی در بال است. برای مثال، یک تا دو متر مانده به زمین، سرعت حرکت بال را کم کنید، سپس هر دو برک را رها کنید و اجازه دهید بال سرعت گرفته و شیرجه بزند. در این روش شما از نزدیکی زمین می‌گذرید. حتی اگر سرعت بالایی داشته باشید، هارنس شما به زمین می‌کشد. سپس بالا می آیید و کمی ارتفاع می گیرید. زمانی که به پایین‌ترین نقطه رسیدید باید برک را بکشید تا بال بچرخد. هنگامی که بال شروع به چرخیدن کرد برک را رها کنید تا بال مانند مانور هلیکوپتر باز بماند و سریع‌تر بچرخد. زمانی که به زمین برسید، بال همچنان در حرکت است و آنقدر زمان دارید که با کشیدن لاین A آن را بکشید. اگر این تکنیک را به خوبی اجرا کنید بال شما حتی با زمین برخورد هم نمی‌کند.

نکات اسپین لند

بیشترین خطری که در اسپین لند وجود دارد، خطر برخورد شما با زمین است. بنابراین این نوع از فرود را تنها بر روی شن یا برف تمرین کنید و برای شروع در ارتفاع یک تا دو متری زمین با سرعت پایین.

به هیچ عنوان مانور اسپین لند را در باد نزدیک به صفر یا قوی امتحان نکنید زیرا در هر دو صورت با سرعت افقی بالا با زمین برخورد می‌کنید. علاوه بر هارنس مناسب از کفش ساق دار نیز برای محافظت از مچ پاهایتان استفاده کنید.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *