مانور Helico به SAT | دوره آکروباسی پرواز

آکروباسی پاراگلایدر

مانور Helico به SAT یکی از سخت ترین حرکات دوره آکروباسی پرواز

در مانور Helico به SAT خلبان از هلیکو وارد SAT می‌شود آن هم در سرعت بسیار پایین. به‌همین دلیل این مانور یکی از سخت‌ترین حرکات دوره آکروباسی پرواز است که نیاز به کنترل بالا بر روی بال دارد.

مانور Helico به SAT

نحوه ورود به مانور Helico به SAT :

در مانور Helico به SAT قبل از هرچیز باید هارنس خود را به حالت نشسته دربیاورید، بند سینه را تا حد ممکن آزاد کنید و پاهایتان را زیر هارنس قرار دهید تا توئیست نشوید.

ابتدا باید یک مانور هلیکوپتر به راست را آغاز کنید سپس زمانی که وضعیت چرخش بال ثابت بود به آرامی وزن خود را به سمت منفی بندازید و تنها چند سانتی‌متر برک را بالا بدهید. بدین صورت از مانور هلیکوپتر  خارج می‌شوید و بال به‌آرامی و به صورت نامتقارن به‌ سمت جلو حرکت می‌کند. سپس رایزهای سمت چپ را بگیرید و تا جایی که ممکن است به خارج فشار دهید تا جلوی کلپس بال را بگیرید. فراموشی نکنید که بدنتان را در SAT پوزیشن قرار دهید.

در این حالت سمت راست بالاتر قرار می‌گیرد و به آرامی حول بال می‌چرخید و شتاب پیدا می‌کنید. اجازه دهید تا بال سرعت کافی بگیرد و انرژی مورد نیاز را بدست آورد. زمانی که فشار را بر روی برک راست احساس کردید، آن را دوباره عقب بکشید تا به آرامی وارد SAT شوید.

نحوه خروج :

برای خارج شدن از مانور Helico به SAT کافیست تا بدن خود را در مرکز قرار داده و فوراً ترمز راست را رها کنید و با چند دور اسپیرال دایو از SAT خارج شوید. ممکن است هنگام خروج برای یک لحظه وینگ تیپ‌های پایینی کلاپس کنند که برای جلوگیری از آن کافیست برک را آرام‌تر رها کنید و یا از ترمز خارجی در خروج استفاده کنید.

دوره آکروباسی پرواز

نکات مانور Helico به SAT :

  • توجه داشته باشید که انجام دادن مانور SAT با برخی از بال‌های قدیمی و یا طرح‌های جدید امکان‌پذیر نیست. بنابراین قبل از اجرای مانور مطمئن شوید که بال شما جزو آن‌ها نیست. با مربی دوره آکروباسی پرواز خود حتما مشورت کنید.
  • مانور SAT نیز همانند تمام حرکات آکروباسی نیاز به زمانبندی دقیق دارد. درصورتی که سعی کنید سریع وارد مانور شوید، بال انرژی کافی برای SAT را نخواهد داشت و با کشیدن شدید برک‌ها وارد داینامیک اسپین شده و نهایتا توئیست می‌شوید. بنابراین به زاویه لبه حمله بال با افق دقت کنید. درصورتی که این اتفاق افتاد انجام استال کامل (Full Stall) ایمن‌ترین راه برای بازگشت به پرواز عادی است.
  • از طرفی اگر به اندازه کافی برک‌ها را نکشید و خیلی دیر وارد مانور شوید، بال انرژی زیادی خواهد داشت و با شروع مانور وارد یک شیرچه پیچشی بسیار پویا (dynamic spiraldive) خواهید شد.هنگامی که این اتفاق می‌افتد حتی با کشیدن شدید برک‌ها نیز نمی‌توانید وارد SAT شوید. بنابراین سریعا ترمز را رها کنید و از اسپیرال خارج شوید.
  • اگر در خروج از مانور Helico به SAT همچنان بدنتان در SAT پوزیشن قرار داشته باشد، ممکن است وارد یک پیچش دماغه پایین (nose down spiral) شوید. توجه داشته باشید که این نوع از پیچش سریع و پایدار است و خلبان باید خیلی سریع بال آن را ریکاوری کند.
  • به دلیل اینکه بال سرعت افقی در Helicopter ندارد، نقطه ایست برای برک‌ها در موقعیت بالاتری واقع شده است، پس باید برک بسیار آرام و کوتاهی انجام دهید تا با واکنش بیش از حدی مواجه نشوید.
  • علاوه بر تمام نکاتی که درباره مانور SAT و هلیکو گفته شد، در مانور Helico به SAT زمان‌بندی مهم‌ترین مورد است. درصورتی که زمان‌بندی شما دقیق نباشد و بدون سرعت کافی وارد SAT شوید یا برک را بیش از اندازه بکشید، می‌‌توانید به سادگی وارد Spin یا دچار کلپس در گوشه بال خارجی شوید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *