آموزش مانور SAT نامتقارن با پاراگلایدر

مانور SAT نامتقارن

مانور SAT نامتقارن

مانور SAT نامتقارن را رائول رودریگز در سال ٢٠٠٠ برای اولین بار انجام داد. این SAT از یک پیچش نامتقارن (Asymmetric Spiral) ایجاد می‌شود. خلبان بالا و پایین سطح بال تاب می‌خورد و محور چرخش شیبدار است  و تا  ١٣۵ درجه نیز می‌رسد. در این مانور خلبان فشار-٣ G مثبت را تجربه می‌کند و معمولا انرژی بال بعد از چند دور چرخش تمام می‌شود. این مانور را می‌توان پیش زمینه‌ای برای Tumbling و آشنایی و عادت کردن به نیروی گریز از مرکز دانست.

مانور SAT نامتقارن

نحوه ورود از Asymmetric Spiral :

برای وارد شدن به مانور SAT نامتقارن ابتدا باید وارد یک Asymmetric Spiral پویا و با زمانبندی خوب به سمت راست شوید. سپس با گذشتن از بالاترین نقطه در آخرین دور نامتقارن، برک راست را پایین بکشید و رایزهای سمت چپ را در دست بگیرید. سپس با تغییر وزن شدید در زمان چرخش نامتقارن بعدی، یکSAT به سمت راست انجام دهید.

دقت کنید اینکار را درست زمانی که زیر بال هستید انجام دهید. شما باید برک را سریع و با فشار زیاد بکشید اما در عین حال مراقب باشید تا ناخواسته وارد مانور مک توئیست نشوید.

اگر برای اولین بار این مانور را انجام می‌دهید بهتر است که تغییر وزن و برک را پیش از رسیدن به پایین‌ترین نقطه آغاز کنید. هرچند در این صورت Asymmetric SAT شما خیلی پر انرژی و پویا نخواهد بود اما ایمن‌تر است. بعد از اینکه چند بار مانور را انجام دادید می‌توانید در پایین‌ترین نقطه زیر بال آن را آغاز کنید تا بیشتر بالا بروید.

درصورتی که حرفه‌ای باشد می‌توانید با برک منظم انرژی Asymmetric SAT را برای چند دور دیگر نگه دارید. اما زمانی که دوباره شروع به تاب خوردن بالای بال کردید و بیشترین نیروی جی را احساس می‌کنید سریع و با فشار برک راست را بیشتر بکشید و در سمت مقابل چرخش آن را رها کنید.البته برای دقیق انجام دادن تمامی این مراحل نیاز به زمان‌بندی دقیق دارید در غیر این صورت به جای اینکه انرژی را حفظ کنید یا بالاتر بروید تنها یک SAT ساده انجام می‌دهید.

نحوه ورود به مانور SAT نامتقارن از Wing-Over

از آنجایی که انرژی بال در در Asymmetric Spiral بیشتر از Wing-Over است بنابراین وینگ اور باید انتخاب دوم شما باشد. همان‌طور که می‌دانید هرچه سرعت و انرژی بیشتر باشد امنیت بالاتری در زمان انجام مانورها خواهید داشت.

برای ورود به مانور SAT نامتقارن از وینگ اور باید ازهمان جهتی که آخرین چرخش را انجام می‌دهید وارد مانور شوید اگر از جهت مخالف وارد شوید بیشتر شبیه به Tumbling خواهد بود تا SAT نامتقارن.

نحوه خروج

برای خارج شدن از مانور SAT نامتقارن دو روش وجود دارد که باید با توجه به ارنفاع یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

اگر مانور SAT نامتقارن را در ارتفاع بالا انجام ندهید، می توانید تنها با نگه داشتن برک و با کمی بیشتر کشیدن آن انرژی بال را کاهش داده وارد SAT ساده بشوید. با هر چرخش نیز جهشی کوتاه را حس خواهید کرد هرچند تبدیل به شیرجه نمی‌شوند.

اگر دامنه چرخش‌های شما بزرگ و در حدود زاویه ۱۳۵ درجه یا حتی بیشتر باشد باید مانند مانور Tumbling، بال را در یک چرخش متوقف کنید. براساس مهارت و نوع بال معمولا می‌توانید ۲ الی ۳ چرخش ایمن داشته باشید. بهتر است در ابتدا و قبل از حرفه‌ای شدن در این مانوربعد از دو چرخش از SAT نامتقارن خارج شوید.

در طول پرواز به رفتار بال خود دقت کنید. در Asymmetric SAT زمانی که بالا و پایین بال تاب می‌خورید، می توانید زمین و آسمان را پشت بال ببینید. در ابتدا بال زیر خط افق قرار می‌گیرد. در انتهای چرخش دوم یعنی زمانی که بال به افق می‌رسد و برای سومین بار از زیر شما به سمت پایین حرکت می‌کند باید با گرفتن هر دو برک جلوی آن را بگیرید و از مانور خارج شوید. دقت کنید که شما برک راست را قبلا گرفته‌اید و اینبار باید برک چپ را هم پایین بکشید. زمانی که بال در جلو شما متوقف شد و شروع به تاب خوردن کرد، هر دو برک را رها کنید.

نکات مانور SAT نامتقارن

زمان‌بندی و دقت در زمان انجام این مانور بسیار مهم است. بنابریان تا زمانی که ندانید حرکت‌ها به چه شکل و در چه جهتی است و یا چه وقت باید از مانور خارج شوید، مانور را انجام ندهید. از آنجایی که انرژی بال در این مانور در دو تا سه چرخش تمام می‌شود باید بدانید کی از مانور خارج شوید تا دچار کلپس و یا افتادن در بال نشوید.

علاوه بر خلبان که باید برای تحمل کردن نیروی جی آمادگی بدنی لازم را داشته باشد، بال نیز باید وزن و فشار شدیدی که بر آن وارد می‌شود را تحمل کند در غیر این صورت لاین‌‌ها و برخی از بخش های بال ممکن است پاره شوند.

اگر دو طول مانور لاین برک شما پاره شد کافیست تا با رایز D بال را کنترل و هدایت کنید تا به زمین برسید.اگر یکی از لاین‌های A یا B پاره شود از آنجایی که وزن موجود بر سایر لاین‌ها افزایش می‌یابد بال دیگر تحت فرمان و کنترل شما نخواهد بود بنابراین باید سریعا کمکی بکشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *