دوره مستقل پاراگلایدر | دوره های آموزش پاراگلایدر

دوره مستقل پاراگلایدر

دوره مستقل پاراگلایدر (نوایس)

سرفصل های دوره مستقل پاراگلایدر (نوایس) که یکی از دوره های آموزش پاراگلایدر است :
+ ۱ جلسه هواشناسی مبتدی
+ ۳ جلسه ریورس
+ ۱۰ جلسه پرواز دیواره
+ ۱۰ جلسه پرواز ترمیک
+ ۳ جلسه ترافیک هوایی
+ ۲ جلسه الگوهای فرود

دوره مستقل پاراگلایدر (نوایس)

مهارت‌هایی که هنرجو در دوره مستقل پاراگلایدر (نوایس) بدست می‌آورد :

+ تمرین روش‌های مختلف تیکاف
+ آشنایی با انواع لندینگ
+ یادگیری انواع فاینال‌بندی و الگوهای فرود
+ آشنایی باقوانین ترافیک هوایی
+ آشنایی با روش‌ها کنترلتوربولانس‌ها و اختشاشات هوایی
+ یادگیری روش‌های ارتفاع‌گیری
+ توانایی داشتن تیکاف و لند امن

دوره مستقل پاراگلایدر

پس از دوره بیگینر یا مقدماتی آموزش پاراگلایدر، درصورتی که هنرجو نسبت به ادامه این رشته و کسب تجربه بیشتر تمایل داشته باشد می‌تواند دوره نوایس یا مستقل را آغاز کند. توجه داشته باشید که بسته به میزان آمادگی جسمانی، یادگیری و استعداد هنرجو تعداد جلسات می‌تواند بیشتر و یا کمتر باشد که این موضوع در هزینه آموزش تاثیری ندارد. در دوره مستقل پاراگلایدر هنرجو …… سورت پرواز سولو را زیر نظر مربی تجربه می‌کند. در این دوره انتظار می‌رود که هنرجو بتواند به درک بالاتری از نحوه کنترل و هدایت وسیله پروازی در شرایط متفاوت برسد تا عکس‌العملی سریع و مناسب داشته باشد. در انتهای دوره مستقل پاراگلایدر هنرجو می‌تواند به صورت مستقل و بدون نیاز به مربی، تیکاف، هدایت و لند را با توجه به آموخته‌های خود انجام دهد. در تمام طول آموزش هنرجو تحت پوشش بیمه مسئولیت مدنی مربی خواهد بود. در انتهای آموزش گواهینامه معتبر از سازمان هواپیمایی و انجمن ورزشهای هوایی کشور به هنرجو اهدا می‌شود. برای اطلاع از هزینه این دوره و ثبت نام لطفا با شماره « ۰۹۱۲۸۱۷۰۵۱۵ » تماس بگیرید.

شرح آموزش‌های دوره

در دوره بیگینر هنرجو تیکاف فروارد را فرا گرفت و در این دوره با روش‌های مختلف تیکاف مانند ریورز و لانچ کبری نسیز آشنا می‌شود. یادگیری انواع تیکاف نیاز به تمرین بسیار بر روی زمین دارد بنابراین تعدادی از جلسات به این مورد اختصاص داده می‌شوند. پس از تایید مربی هنرجو می‌تواند روش‌های مختلف تیکاف را در پرواز به کار گیرد.
در دوره مستقل پاراگلایدر (نوایس) هنرجو با تئوری هواشناسی مقدماتی آشنا می‌شود تا بتواند در رویایی با توربولانس‌ها و اختشاشات هوایی وسیله پروازی را به خوبی کنترل کرده و عکس‌العمل مناسب داشته باشد. علاوه بر این با انواع روش‌های ارتفاع گیری مانند ریج (دیواره) ترمال و بیس ابر آشنا می‌شود. قوانین ترافیک هوایی وحق تقدم ها نیز یکی از مهم‌ترین مواردی است که هنرجو در این دوره فرا می‌گیرد.
در دوره بیگینر هنرجو با هدایت مربی مراحل لندینگ را انجام می‌داد در این دوره اما با انواع فاینال‌بندی مانند ۸ ، U ،L ، S  و نحوه استفاده از آن‌ها آشنا می‌شود. علاوه بر این نحوه انجام روش‌های مختلف لندینگ مانند تاپ لند ، چهار فاز لند ، لند در باد زیاد و لند در باد کم را فرا می‌گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *