دوره مقدماتی پاراگلایدر | دوره های آموزش پاراگلایدر

دوره بیگینر پرواز با پاراگلایدر

دوره مقدماتی پاراگلایدر (Beginner)

سرفصل‌های دوره مقدماتی پاراگلایدر یا بیگینر که یکی از دوره های آموزش پاراگلایدر است :
+ ۱۰ جلسه تمرین بال‌کشی
+ ۱ روز تمرین تپه کوتاه و پرواز‌های کوتاه
+ ۱ جلسه پرواز دونفره بامربی به‌صورت آموزشی
+ ۳ جلسه پرواز به تنهایی (سولویی)
+ ۳ جلسه کلاس تئوری مجموعا ۶ ساعت

دوره مقدماتی پرواز با پاراگلایدر

مهارت‌هایی که هنرجو در دوره مقدماتی پاراگلایدر بدست می‌آورد :

  • آشنایی و رفتار صحیح با بال و لوازم پروازی
  • یادگیری بستن کاناپی (بال) به هارنس (صندلی)
  • یادگیری جدا کردن بال از زمین
  • کنترل وسیله پروازی بر روی زمین و طبق فرمان‌های مربی
  • نحوه صحیح تیکاف فروارد
  • پرواز از روی تپه کوتاه و ارتفاع زیاد به تنهایی و با هدایت مربی از طریق بیسیم
  • یادگیری تئوری تمامی موارد مورد نیاز در دوره بیگینر یا مقدماتی پاراگلایدر

شرح دوره مقدماتی پاراگلایدر

توجه داشته باشید که بسته به‌میزان آمادگی جسمانی، یادگیری و استعداد هنرجو تعداد جلسات دوره های آموزش پاراگلایدر می‌تواند بیشتر و یا کمتر باشد که این موضوع در هزینه آموزش تاثیری ندارد. این دوره برای آشنایی شما با تجهیزات پروازی، ارتباط گرفتنبا بال، کسب مهارت لازم برای پرواز، فراگیری دروس تئوری و آشنایی با اصطلاحات تخصصی این رشته ورزشی است. در این دوره تجهیزات مورد نیاز هنرجو از جمله بال ،صندلی مخصوص پرواز، کلاه مخصوص پرواز و بیسیم همگی به صورت رایگان در اختیارش قرار می‌گیرد. علاوه بر این در تمام طول آموزش هنرجو تحت پوشش بیمه مسئولیت مدنی مربی خواهد بود. در انتهای آموزش گواهینامه معتبر از سازمان هواپیمایی و انجمن ورزشهای هوایی کشور به هنرجو اهدا می‌شود. برای اطلاع از هزینه این دوره و ثبت نام لطفا با شماره « ۰۹۱۲۸۱۷۰۵۱۵ » تماس بگیرید.

پاراگلایدر

آشنایی با تجهیزات و بال کشی

در دوره بیگینر یا مقدماتی پاراگلایدر قبل از هرچیز مربی هنرجو را با تجیهزات پاراگلایدر ، نحوه صحیح باز کردن بال، چک کردن لاین‌ها و وصل کردن بال به هارنس آشنا می‌کند. مرحله بعدی یادگیری حالت مناسب برای بلند کردن بال از روی زمین و آشنا شدن با فرمان‌های پروازی است. در دوره مقدماتی هنرجو باید قادر به بلند کردن بال، کنترل آن بر روی زمین، هدایت به نقطه مورد نظر مربی، خارج کردن بال از حالت پرواز و جمع کردن صحیح آن باشد. طی کردن تمامی این مراحل که اصطلاحا به آن بال‌کشی بر روی زمین می‌گویند حداکثر ۷ جلسه زمان می‌برد. درواقع بال‌کشی تسلط هنرجو بر روی وسیله پروازی را افزایش می‌دهد.

دوره مقدماتی پاراگلایدر

پرواز از تپه کوتاه

در دوره مقدماتی پاراگلایدر بعد از آنکه هنرجو مهارت مورد نیاز برای کنترل بال و شناخت حرکاتش را به‌دست آورد، نوبت ارتفاع گرفتن و پرواز از تپه کوتاه است. در این مرحله برای اولین بار پاهای هنرجو از زمین جدا شده و از روی تپه‌ای که کمتر از  ۲۰ متر ارتفاع دارد پرواز می‌کند. در این مرحله هنرجو تمام مهارت‌هایی که بر روی زمین به‌دست آورده است را به‌تنهایی و با هدایت مربی تمرین می‌کند. هنرجو باید بتواند تیکاف صحیح، عکس‌العمل مناسب نسبت به فرمان‌های پروازی مربی، کنترل صحیح روی بال و فرودی امن بر روی پاهای خود داشته باشد. پس از پرواز تپه کوتاه هنرجو می‌تواند پرواز از ارتفاع بلند را تجربه کند. در این مرحله ابتدا هنرجو همراه با مربی یک پرواز دونفره که اصطلاحاً تندم می‌گویند را از ارتفاع حدودا ۸۰۰ متری تجربه خواهد کرد. در این مرحله هنرجو در هارنس جلو و مربی در هارنس عقب قرار دارد و تیکاف توسط مربی انجام می‌شود. پس از تیکاف کنترل وسیله پروازی در دستان هنرجو است و مربی راهنمایی‌ها لازم را انجام می‌دهد. درنهایت لند یا فرود نیز توسط مربی و با کنترل او انجام می‌شود. درواقع این پرواز به آشنایی هرچه بیشتر هنرجو و سنجش مربی از آمادگی او کمک می‌کند. درصورتی که هنرجو بتواند بدون ایراد بال را کنترل کرده و از فرمان‌های پروازی مربی پیروی کند با تشخیص مربی، آماده پروازهای انفرادی خود خواهد بود.

دوره بیگینر پاراگلایدر

پرواز سولو

حال هنرجو آماده انجام پرواز انفرادی خود از ارتفاع زیاد یا به اصطلاح پرواز سولو است. در این مرحله یک مربی بر روی محل تیکاف هنرجو را راهنمایی می‌کند تا بتواند به خوبی به پرواز دربیاید و پس از آن یک مربی در محل لند او را برای داشتن فرودی امن و بی‌نقص راهنمایی می‌کند. در تمام طول پرواز مربی راهنمایی‌های لازم برای حرکت وسیله پروازی را از طریق بیسیم با هنرجو در میان می‌گذارد. پس از آنکه هنرجو توانست تمامی مراحل پرواز را به درستی انجام دهد به او واژه سولویی اطلاق می‌گردد. درنهایت نیز کلاس‌های تئوری دوره بیگینر یا مقدماتی پاراگلایدر با هماهنگی مربی و هنرجو در زمان‌های مشخص شده انجام می‌شود. درصورتی که هنرجو مایل باشد می‌تواند در دوره بعدی یعنی نوایس نیز ثبت نام کرده و مهارت پروازی خود را ارتقا دهد.

برای اطلاع از هزینه این دوره و ثبت نام لطفا با شماره « ۰۹۱۲۸۱۷۰۵۱۵ » تماس بگیرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *