تجهیزات پاراگلایدر | هرآنچه برای پرواز نیاز دارید

تجهیزات پروازی

آشنایی با تجهیزات پاراگلایدر و هرآنچه برای پرواز نیاز دارید

در این مطلب تجهیزات پاراگلایدر را معرفی می‌کنیم. شما برای داشتن پروازی امن و مهیج با پاراگلایدر به تجهیزاتی خاص نیاز دارید که بسته به مهارت شما در این رشته می‌توانند متفاوت باشند. بنابراین در ادامه به صورت خلاصه حداقل تجهیزات مورد نیاز برای پرواز با پاراگلایدر را معرفی می‌کنیم. برای خرید تجهیزات پروازی با شماره « ۰۹۱۲۸۱۷۰۵۱۵ » تماس بگیرید.

بال پاراگلایدر

گلایدر یا بال وسیله ای اصلی ترین مورد در تجهیزات پاراگلایدر است که خلبان با کمک آن در آسمان به پرواز در می‌آید. ترکیب جریان باد و مهارت خلبان باعث جدا شدن وسیله پروازی از زمین و ارتفاع گرفتن آن می‌شود. بر اساس طبقه بندی‌های موسسات پروازی مانند DHV  آلمان ، Afnor  فرانسه و EN اروپا بال‌ها در کلاس‌های مختلف طبقه بندی می‌شوند. علاوه بر رشته‌ای که خلبان در آن مشغول است، سطح مهارت‌اش که می‌تواند مبتدی، مقدماتی، متوسطه و پیشرفته باشد در انتخاب بال تاثیر دارد. گلایدرها از نظر وزن خلبان نیز دسته‌بندی می‌شوند و دارای یک وزن Min  و وزن Max می‌باشند. برای داشتن بهترین انتخاب باید دقت کرد که مجموع وزن خلبان و تجهیزات پروازی باید در میانه وزن مشخص شده برای گلایدر باشد.

بال پاراگلایدر

هارنس پاراگلایدر یا صندلی

سیت، هارنس یا صندلی پاراگلایدر، وسیله‌ای است که خلبان در آن می‌نشیند. یکی از مهم ترین تجهیزات پاراگلایدر. هارنس از پارچه‌ای مقاوم، قسمت‌هایی برای مراقبت از بدن خلبان و محفظه‌ای برای قرار گرفتن چتر کمکی تشکیل شده است که به وسیله کارابین و رایز به بال متصل می‌شود. در قسمت پشت و زیر صندلی هارنس ابر فشرده‌ای برای محافظت از خلبان تعبیه شده است. هارنس علاوه بر اینکه یکی از لوازم فرمان دادن به بال است، امینت خلبان را هم تامین می‌کند. بنابراین انتخاب یک هارنس مناسب باید از اهمیت بالایی برخوردار باشد. خلبان می‌تواند با استفاده از بندهای شانه (  Shoulder Strap) ، بند سینه ( Chest Strap ) و بندهای پا ( Leg Strap ) در هارنس قرار گرفته و بر حسب راحتی خود آن ها را تنظیم کند. هارنس رشته آکروباسی و هارنس رشته مسافت متفاوت هستند. تجیهزات شما باید مناسب رشته ای باشد که انتخاب کرده اید.

هارنس پاراگلایدر

هلمت یا کلاه ایمنی

کلاه ایمنی یکی از تجهیزات پاراگلایدر است و استفاده از آن یکی از باید‌های پرواز است. کلاه ایمنی از وارد شدن ضربه به سر خلبان و مسافر در هنگام تیکاف، لند و یا سقوط و باز کردن چتر نجات جلوگیری می‌کند.

هلمت

دستکش ایمنی

دستکش ایمنی یکی از تجهیزات پاراگلایدر است و باید مناسب با فصل انتخاب شود تا از تعریق و یا یخ‌زدگی دستان در طول پرواز جلوگیری کند. استفاده از دستکش باعث می‌شود تا در شرایط خاص بتوانید بدون آسیب دیدگی رایز‌ها و لاین‌ها را بگیرید و به هنگام لند یا تیکاف در اثر برخورد با زمین زخمی نشوید.

دستکش ایمنی

رادیو بیسیم

یکی دیگر از تجهیزات پاراگلایدر همراه داشتن بیسیم است. بسیم وسیله ارتباطی خلبان با سایر افراد بر روی زمین است تا درصورت پیشامد اضطراری، ترافیک هوایی و یا شرایط بد آب‌و‌هوایی مشکلی پیش نیاید.

رادیو بیسیم

کفش مناسب

از آنجایی که به هنگام تیکاف و لند خلبان باید بتواند گام‌های قوی بردارد و یا بدود، به پا داشتن کفش مناسب ضروری است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *